شیوه حمل

به پاس قدردانی از اعتماد و خرید شما، سه روش ارسال متفاوت را برایتان در نظر گرفته ایم. چرا که ارسال، تحویل سریع و جلب رضایت مشتریان عزیز، از جمله ارزش های مهم شرکت است. پس از انتخاب محصول، سه گزینه ارسال محصول برای شما نشان داده خواهد شد:

·      پیک نرخ موبایل: این روش مختص به مشتریان نرخ موبایل در مناطق 22 گانه تهران است. مطابق با این روش، سفارش ثبت شده پس از تائید، به دست مسئولان مربوطه سپرده شده و در اسرع وقت به سمت مقصد روانه خواهد شد.

·      تیپاکس: تیپاکس با دارا بودن بیش از 550 نمایندگی در سرتاسر کشور، از جمله شرکت های معتبر در زمینه توزیع کالا است. در صورتی که تیپاکس را به عنوان روش ارسالی محصول خود انتخاب نمایید، مرسوله پس از ثبت نهایی، سریعا به مامور تیپاکس تحویل داده میشود.

بعد از تحویل کالا به مامور تیپاکس، شماره پیگیری برای شما پیامک خواهد شد. در غیر این صورت، پس از 24 ساعت میتوانید با مراجعه به پنل سفارشی خود در وبسایت، کد پیگیری را از آن محل دریافت کنید. لازم به ذکر است هزینه این روش با توجه به حجم و تعداد کالا محاسبه خواهد شد.

·      پست پیشتاز: این نوع روش ارسال برای خدمات رسانی به همه مشتریان در سرتاسر کشور مناسب است. پس از ثبت و تائید سفارش، کالا فورا به نزدیک ترین مرکز پستی تحویل داده شده و بعد از آن نیز بسته ارسالی پس از 36 تا 72 ساعت به دست شما خواهد رسید.

در این روش نیز، پس از تحویل بسته به مامور پست، کد پیگیری برای شما ارسال میشود که با استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی، قادر به مکان یابی سفارش خود خواهید بود.

نکات مهم

·      کالاهایی با قیمت بالاتر از یک میلیون تومان، به هنگام ارسال به سمت مقصد، بیمه خواهند شد.

·      زمان تحویل مرسوله به مشتری کاملا وابسته به شرکت توزیع کننده کالا است. از این رو، در صورت تاخیر، حتما با بخش پشتیبانی آن شرکت تماس حاصل فرمائید.

·      در صورتی که بسته تحویل داده شده توسط مامور توزیع کننده کالا مخدوش شده یا پلمب نبود، به هیچ عنوان بسته را نپذیرید.

·      در صورت عدم حضور تحویل گیرنده در آدرس تعیین شده، کالا به فرد دیگری تحویل داده نخواهد شد.

سوالات متداول

·      آیا نیازی به نشان دادن مدارک شناسایی در زمان تحویل بسته وجود دارد؟

بله؛ فرد تحویل گیرنده به هنگام گرفتن مرسوله، ملزم به نشان دادن کارت شناسایی خود است.

·      مسئولیت بسته ارسالی بر عهده چه کسی خواهد بود؟

نرخ موبایل پیش از ارسال کالای پلمب شده، آن را بیمه کرده و تحویل شرکت توزیع کننده کالا خواهد داد. طی ارسال، مسئولیت مرسوله کاملا بر عهده شرکت پستی است. از این رو، در صورتی که مرسوله در زمان تحویل دچار اشکال شده باشد یا پلمب به هر دلیلی مخدوش بود، آن را تحویل نگرفته و سریعا مسئله را پیگیری کنید. کارشناسان نرخ موبایل نیز در کنار شما این مورد را مورد بررسی قرار خواهند داد.

·      امکان تغییر آدرس پس از ثبت سفارش وجود دارد؟

خیر؛ پس از ثبت نهایی سفارش و تائید آن توسط شما، به هیچ عنوان امکان تغییر آدرس وجود نخواهد داشت.

·      چطور میتوان بسته پستی را مکان یابی کرد؟

پس از تحویل کالا به شرکت پستی، کد پیگیری برای شما پیامک خواهد شد. در صورتی که روش ارسالی انتخابی شما پست پیشتاز بوده است، به وسیله شماره چندرقمی پیامک شده و سامانه رهگیری مرسولات پستی قادر به مکان یابی لحظه به لحظه بسته هستید.

اگر هم روش انتخابی شما تیپاکس بوده است، با مراجعه به صفحه رهگیری آنلاین و وارد کردن کد رهگیری پیامک شده، از وضعیت بسته خود مطلع خواهید شد.